Prima Pagina TV LIVE PROGRAM Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 Live + Lista Grupe

PROGRAM Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 Live + Lista Grupe

PROGRAM Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 Live si lista grupelor le vedeti in articol pentru a sti cand incep meciurile si care este situatia echipelor in fiecare moment.

0

PROGRAM Campionatul Mondial 2018 TVR 1 Lista Grupe

PROGRAM Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 va ajuta sa stiti din timp cand trebuie sa fiti in fata televizoarelor, sau sa aveti ceva pentru streaming deschis in ideea de a vedea prin TV LIVE meciurile favorite de la turneul final. Stim cu totii ca ieri a inceput Campionatul Mondial 2018 live la TVR 1 cu meciul dintre Rusia si Arabia Saudita, insa ne asteapta inca o luna plina de meciuri pe care stiu ca foarte multi dintre voi ardeti cu nerabdare sa le vedeti.

Programul Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 este ce pe care trebuie sa il urmariti, deoarece acesta este singurul post de televiziune care are drepturile de difuzare asupra tuturor meciurilor care au loc la CM 2018. Desi se credea ca si PRO TV intentiona sa cumpere un pachet de meciuri din faza finala, se pare ca TVR 1 live este singura solutie de a vedea oricare dintre meciurile care se desfasoara la Campionatul Mondial 2018 in baza programului de mai jos.

PROGRAM Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 Live

Program Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 live este valabil pentru toata perioada in care se vor desfasura meciuri de fotbal la CM2018, dar asta doar in conditiile in care nu vor fi modificari de ultima ora. Exista oricand sansa ca organizatorii, sau echipele sa faca modificari de ultim moment pentru program Campionatul Mondial 2018, deci trebuie sa fiti pregatiti pentru schimbari care nu sunt incluse in orarul pe care il aveti listat mai jos pentru meciuri.

Program Campionatul Mondial 2018 la TVR 1 live este valabil in lumea intreaga, insa trebuie sa aveti in vedere faptul ca vorbim despre ora din Romania, asa ca daca va aflati in alta tara, va trebui sa va adaptati. Puteti folosi Google pentru a afla cum se potriveste ora din Romania pentru acest program cu ora din locatia in care va aflati voi, asa ca stiti cum sa nu pierdeti vreunul dintre meciurile de la Campionatul Mondial 2018 transmis live pe TVR 1.

Faza grupelor

  • 14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
  • 15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
  • 15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) – TVR 1, TVR HD
  • 16 iunie, ora 13:00 – Franţa – Australia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 16 iunie, ora 16:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
  • 16 iunie, ora 19:00 – Peru – Danemarca (Saransk) – TVR 1, TVR HD
  • 16 iunie, ora 22:00 – Croaţia – Nigeria (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
  • 17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
  • 18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
  • 18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) – TVR 1, TVR HD
  • 18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
  • 19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
  • 19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk) – TVR 1, TVR HD
  • 19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
  • 20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
  • 20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 21 iunie, ora 15:00 – Franţa – Peru (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
  • 21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croaţia (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
  • 22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
  • 22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) – TVR 1, TVR HD
  • 22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveţia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
  • 23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
  • 23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci) – TVR 1, TVR HD
  • 23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) – TVR 1, TVR HD
  • 24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
  • 24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) – TVR 1, TVR HD
  • 24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) – TVR 2
  • 25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
  • 25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk) – TVR 2
  • 26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franţa (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci) – TVR 2
  • 26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croaţia (Rostov) – TVR 1, TVR HD
  • 26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) – TVR 2
  • 27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) – TVR 2
  • 27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD
  • 27 iunie, ora 21:00 – Elveţia – Costa Rica (Novgorod) – TVR 2
  • 28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) – TVR 2
  • 28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) – TVR 1, TVR HD
  • 28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk) – TVR 2

Optimi de finala

  • 30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci) – TVR 1, TVR HD
  • 1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki) – TVR 1, TVR HD
  • 1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
  • 2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don) – TVR 1, TVR HD
  • 3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
  • 3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak) – TVR 1, TVR HD

Sferturi de finala

  • 6 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 1 din optimi – câştigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod) – TVR 1, TVR HD
  • 6 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 6 din optimi – câştigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan) – TVR 1, TVR HD
  • 7 iulie, ora 17:00 – câştigătoarea meciului 8 din optimi – câştigătoarea meciului 7 din optimi (Samara) – TVR 1, TVR HD
  • 7 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 3 din optimi – câştigătoarea meciului 4 din optimi (Soci) – TVR 1, TVR HD

Semifinale

  • 10 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 2 din sferturi – câştigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD
  • 11 iulie, ora 21:00 – câştigătoarea meciului 4 din sferturi – câştigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Finala mica

  • 14 iulie, ora 17:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg) – TVR 1, TVR HD

Finala

  • 15, iulie, ora 18:00 – câştigătoarea semifinalei 1 – câştigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki) – TVR 1, TVR HD

Programul Campionatului Mondial de Fotbal 2018 a fost stabilit cu mult timp inainte de aceasta data, asa ca sansele ca el sa se schimbe sunt foarte mici, insa chiar si asa, aveti ocazia de a sti cand vor avea loc meciurile. Dupa cum puteti vedea majoritatea meciurilor de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 se desfasoara in timpul zilei, asa ca atunci cand nu este weekend, veti gasi pe iDevice.ro cate un stream live pentru fiecare dintre aceste meciuri.

Grupele de la Campionatul Mondial 2018

Lista cu grupele de la CM 2018 te ajuta sa intelegi mai bine programul meciurilor care se vor desfasura in TVR 1 live in urmatoarea luna, asa ca este bine sa stii din timp ce urmeaza sa se intample in Rusia. Mai jos aveti lista completa a grupelor pentru CM 2018 cu toate echipele, iar asa va puteti imagina si ce echipe au sanse de a iesi din faza grupelor in urma partidelor care urmeaza sa se desfasoare in urmatoarele saptamani in Rusia.

Daca Romania ar fi avut un parcurs mai bun in perioada de calificare pentru Campionatul Mondial 2018, atunci am fi vazut si echipa tarii noastre in aceasta lista, dar din pacate acest lucru nu s-a intamplat. In ciuda acestui lucru, sunt sigur ca vor exista foarte multe meciuri extrem de bune de care ne vom bucura in urmatoarele saptamani si va recomand sa nu ratati meciurile de care sunteti interesati, pentru ca s-ar putea sa pierdeti spectacole pe masura asteptarilor.

GRUPA A

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 1 0 0 5 0 0 3
0 0 0 1 0 5 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA B

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA C

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA D

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA E

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA F

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA G

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0

 

GRUPA H

MJ C E P GP GI +/- PCT
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0
0 0 0 0 0 0 0 0