Ce Televiziune Transmite Meciurile EURO 2024 in Romania ? Unde poti Vedea LIVE Campionatul European de Fotbal!

Ce televiziune transmite meciurile EURO 2024 in Romania ? Iata unde poti vedea live Campionatul European de Fotbal din Germania pe propriul televizor.

Ce Televiziune Transmite Meciurile EURO 2024 Romania Unde poti Vedea LIVE Campionatul European Fotbal

Ce televiziune transmite meciurile EURO 2024 in Romania este o intrebare pe care multi romani si-o pun dupa ce echipa națională a României a reușit să se califice la Campionatul European de Fotbal, un moment mult așteptat de fanii fotbalului românesc. Conduși de Edi Iordănescu, “tricolorii” au obținut o victorie crucială împotriva Israelului, scor 2-1, în Ungaria, asigurându-și locul la Campionatul European de Fotbal cu o etapă înainte de finalul preliminariilor.

Calificarea la EURO 2024 pentru Romania reprezintă o realizare semnificativă pentru fotbalul românesc, care a suferit în ultimii ani din cauza rezultatelor slabe. Meciurile “tricolorilor” la acest turneu final vor fi transmise în direct în România, oferind fanilor ocazia de a-și susține echipa națională pe parcursul competiției.

PRO TV transmite live meciurile EURO 2024 ale Romaniei si pana la finala

Preliminariile pentru EURO 2024 au fost difuzate de Prima TV și Antena 1, meciurile de la Campionatul European de Fotbal din Germania vor fi transmise exclusiv de PRO TV. Această schimbare în transmiterea meciurilor EURO 2024 vine după ce PRO TV a achiziționat drepturile de difuzare pentru Campionatul European de Fotbal din 2024 și 2028.

EURO 2024 se va desfășura în perioada 14 iunie – 14 iulie 2024. Meciurile din grupe se vor încheia pe 26 iunie, optimile de finală vor avea loc între 30 iunie și 2 iulie, sferturile sunt programate pe 5 și 6 iulie, semifinalele pe 9 și 10 iulie, iar finala va avea loc pe 14 iulie.

La EURO 2024 vor participa 24 de echipe, inclusiv Germania, care este țara gazdă, 20 de echipe calificate din preliminariile pentru EURO 2024 și trei echipe calificate prin play-off-ul Ligii Națiunilor. Calificarea României la EURO 2024 nu este doar un triumf sportiv, ci și un moment de mândrie națională.

Transmisiunile live ale meciurilor de la EURO 2024 vor aduce pe micile ecrane ale romanilor un spectacol fotbalistic de mare calitate ,pe care extrem de multa lume il asteapta. Fanii sunt pregătiți să își susțină echipa, iar transmisiunile PRO TV de la Campionatul European de Fotbal vor aduce fiecare moment al competiției în casele românilor, amplificând emoția și entuziasmul pentru Campionatul European de Fotbal.

Programul complet al meciurilor de la EURO 2024 din Germania

ZIUA 1 – vineri, 14 iunie 2024

• ora 22:00: Germania – Scoția (grupa A, Munchen)

ZIUA 2 – sâmbătă, 15 iunie 2024

• ora 16:00: Ungaria – Elveția (grupa A, Koln)
  • ora 19:00: Spania – Croația (grupa B, Berlin)
  • ora 22:00: Italia – Albania (grupa B, Dortmund)

ZIUA 3 – duminică, 16 iunie 2024

• ora 16:00: Polonia – Olanda (grupa D, Hamburg)
  • ora 19:00: Slovenia – Danemarca (grupa C, Stuttgart)
  • ora 22:00: Serbia – Anglia (grupa C, Gelsenkirchen)

ZIUA 4 – luni, 17 iunie 2024

• ora 16:00: ROMÂNIA – Ucraina (grupa E, Munchen)
  • ora 19:00: Belgia – Slovacia (grupa E, Frankfurt)
  • ora 22:00: Austria – Franța (grupa D, Dusseldorf)

ZIUA 5 – marți, 18 iunie 2024

• ora 19:00: Turcia – Georgia (grupa F, Dortmund)
  • ora 22:00: Portugalia – Cehia (grupa F, Leipzig)

ZIUA 6 – miercuri, 19 iunie 2024

• ora 16:00: Croația – Albania (grupa B, Hamburg)
  • ora 19:00: Germania – Ungaria (grupa A, Stuttgart)
  • ora 22:00 Scoția – Elveția (grupa A, Koln)

ZIUA 7 – joi, 20 iunie 2024

• ora 16:00: Slovenia – Serbia (grupa C, Munchen)
  • ora 19:00: Danemarca – Anglia (grupa C, Frankfurt)
  • ora 22:00: Spania – Italia (grupa B, Gelsenkirchen)

ZIUA 8 – vineri, 21 iunie 2024

• ora 16:00: Slovacia – Ucraina (grupa E, Dusseldorf)
  • ora 19:00: Play-off A – Austria (grupa D, Berlin)
  • ora 22:00: Olanda – Franța (grupa D, Leipzig)

ZIUA 9 – sâmbătă, 22 iunie 2024

• ora 16:00: Georgia – Cehia (grupa F, Hamburg)
  • ora 19:00: Turcia – Portugalia (grupa F, Dortmund)
  • ora 22:00: Belgia – ROMÂNIA (grupa E, Koln)

ZIUA 10 – duminică, 23 iunie 2024

• ora 22:00: Elveția – Germania (grupa A, Frankfurt)
  • ora 22:00: Scoția – Ungaria (grupa A, Stuttgart)

ZIUA 11 – luni, 24 iunie 2024

• ora 22:00: Croația – Italia (grupa B, Leipzig)
  • ora 22:00: Albania – Spania (grupa B, Dusseldorf)

ZIUA 12 – marți, 25 iunie 2024

• ora 19:00: Olanda – Austria (grupa D, Berlin)
  • ora 19:00: Franța – Polonia (grupa D, Dortmund)
  • ora 22:00: Anglia – Slovenia (grupa C, Koln)
  • ora 22:00: Danemarca – Serbia (grupa C, Munchen)

ZIUA 13 – miercuri, 26 iunie 2024

• ora 19:00: Slovacia – ROMÂNIA (grupa E, Frankfurt)
  • ora 19:00: Ucraina – Belgia (grupa E, Stuttgart)
  • ora 22:00: Cehia – Turcia (grupa F, Hamburg)
  • ora 22:00: Georgia – Portugalia (grupa F, Gelsenkirchen)

ZIUA 14 – sâmbătă, 29 iunie 2024

• ora 19:00: 2A – 2B (optime 1, Berlin)
  • ora 22:00: 1A – 2C (optime 2, Dortmund)

ZIUA 15 – duminică, 30 iunie 2024

• ora 19:00: 1C – 3D/3E/3F (optime 3, Gelsenkirchen)
  • ora 22:00: 1B – 3A/3D/3E/3F (optime 4, Koln)

ZIUA 16 – luni, 1 iulie 2024

• ora 19:00: 2D – 2E (optime 5, Dusseldorf)
  • ora 22:00: 1F – 3A/3B/3C (optime 6, Frankfurt)

ZIUA 17 – marți, 2 iulie 2024

• ora 19:00: 1E – 3A/3B/3C/3D (optime 7, Munchen)
  • ora 22:00: 1D – 2F (optime 8, Leipzig)

ZIUA 18 – vineri, 5 iulie 2024

• ora 19:00: câștigătoare optime 4 – câștigătoare optime 2 (sfert 1, Stuttgart)
  • ora 22:00: câștigătoare optime 6 – câștigătoare optime 5 (sfert 2, Hamburg)

ZIUA 19 – sâmbătă, 6 iulie 2024

• ora 19:00: câștigătoare optime 3 – câștigătoare optime 1 (sfert 3, Dusseldorf)
  • ora 22:00: câștigătoare optime 7 – câștigătoare optime 8 (sfert 4, Berlin)

ZIUA 20 – marți, 9 iulie 2024

• ora 22:00: câștigătoare sfert 1 – câștigătoare sfert 2 (semifinala 1, Munchen)

ZIUA 21 – miercuri, 10 iulie 2024

• ora 22:00: câștigătoare sfert 4 – câștigătoare sfert 3 (semifinala 2, Dortmund)