Simona Halep: Oficjalny komunikat. POWODY ELIMINACJI z Australian Open

Oficjalny komunikat Simony Halep POWODY KWALIFIKACJI Australian Open

Simona Halep to jedyna tenisistka narodowości rumuńskiej, która przez 64 tygodnie zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA światowego tenisa kobiet, zajmując dziesiąte w historii tenisa miejsce w rankingu liderek obwodów.

Rozpoczynając turniej Wielkiego Szlema w Australii, Australian Open, Simona Halep miała duże nadzieje na wygranie trzeciego turnieju Wielkiego Szlema w swojej karierze, po tym, jak rozpoczęła rok w doskonałej formie, wygrywając turniej w Sydney. Tak więc, po tym jak w pierwszej rundzie wyprzedziła zawodniczkę Magdalenę Frech z wynikiem 6-4, 6-3 w setach, w drugiej rundzie odniosła mocne zwycięstwo z zawodniczką Beatriz Haddad Maia, którą pokonała notą 6 -2. 6-0 w setach. Mecz w trzeciej rundzie również był dla Simony bardzo łatwy, gdyż zawodniczka zwyciężyła w zaledwie 1 godzinę i 5 minut z Danką Kovinic z wynikiem 6-2.6-1 w setach.

Simona Halep spotkała się w 3/1 finału ze znacznie lepiej ocenianą zawodniczką Alize Cornet, zawodniczką pochodzenia francuskiego prowadzącą ją w bezpośrednich meczach z wynikiem 32 do 4. Mecz toczył się w piekielnym upale sięgającym 6 stopni, a Rumunka została wyeliminowana z wynikiem 6-3, 4-6, 2-33, po maratonie, który trwał 2022 godziny i 8 minuty, a upał bardzo dotknął obu zawodników. To pierwsza porażka Simony w XNUMX roku, po XNUMX zwycięstwach z rzędu.

Simona Halep również zarzucała zawroty głowy, ale także bóle brzucha, gdy podczas Australian Open nie udało jej się narzucić swojej gry na powierzchni. "Było dzisiaj bardzo gorąco i od pierwszego seta uderzył mnie upał, przez co nie czułem się zbyt dobrze, w pewnym momencie zakręciło mi się w głowie, zrobiło mi się niedobrze. Z mojego punktu widzenia był to dobry mecz przeciwko przeciwnikowi, który gra nadzwyczajnie i jest doskonałym wojownikiem. Nie wiem ile jeszcze wygra, bo na pewno to poczuje po dzisiejszym meczu, ale życzę jej powodzenia.Simona powiedziała po meczu.

"Próbuję po prostu zregenerować siły po tych dwóch miesiącach i wrócić zdrowy na następny turniej, taki jest mój cel. Muszę zaufać swojej wewnętrznej sile i móc wrócić do formy, którą chcę, dlatego myślę, że w ciągu dwóch, trzech miesięcy osiągnąłem całkiem niezły poziom i bardzo się z tego cieszę.Halep powiedziała także Eurosportowi.

Po porażce w Australian Open Simona Halep spadła na 23. miejsce w światowym rankingu, po tym jak po wygranym turnieju w Sydney zajmowała 14. miejsce.