EURO 2020: Programul Tuturor Meciurilor de la Campionatul European de Fotbal

0

EURO 2020 Programul Meciurilor Campionatul European Fotbal

EURO 2020 incepe peste doar doua zile cu meciul dintre Turcia si Italia, acesta fiind programat pentru a se desfasura la ora 22:00 pe stadionul Olimpico din Roma, iar asa va debuta un Campionat European de Fotbal care a fost amanat timp de un an din cauza pandemiei de Coronavirus.

EURO 2020 se va desfasura in mai multe tari din Europa, nu toate din Uniunea Europeana, iar mai jos aveti programul EURO 2020 pentru toate grupele, inclusiv orele la care se vor desfasura partidele, si puteti vedea ca unele se vor intinde chiar pana la miezul noptii.

Programul EURO 2020

Grupa A

Turcia, Italia, Țara Galilor, Elveția

  • Turcia vs Italia (11 iunie, ora 22:00, Roma)
  • Țara Galilor vs Elveția (12 iunie, ora 16:00, Baku)
  • Turcia vs Țara Galilor (16 iunie, ora 19:00, Baku)
  • Italia vs Elveția (16 iunie, ora 22:00, Roma)
  • Italia vs Țara Galilor (20 iunie, ora 19:00, Roma)
  • Elveția vs Turcia (20 iunie, ora 19:00, Baku)

Grupa B

Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia

  • Danemarca vs Finlanda (12 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Belgia vs Rusia (12 iunie, ora 22:00, St. Petersburg)
  • Finlanda vs Rusia (16 iunie, ora 16:00, St. Petersburg)
  • Danemarca vs Belgia (17 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Finlanda vs Belgia (21 iunie, ora 22:00, St. Petersburg)
  • Rusia vs Danemarca (21 iunie, ora 22:00, Copenhaga)

Grupa C

Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord

  • Austria vs Macedonia de Nord (13 iunie, ora 19:00, București)
  • Olanda vs Ucraina (13 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
  • Ucraina vs Macedonia de Nord (17 iunie, ora 16:00, București)
  • Olanda vs Austria (17 iunie, ora 22:00, Amsterdam)
  • Ucraina vs Austria (21 iunie, ora 19:00, București)
  • Macedonia de Nord vs Olanda (21 iunie, ora 19:00, Amsterdam)

Grupa D

Anglia, Croația, Scoția, Cehia

  • Anglia vs Croația (13 iunie, ora 16:00, Londra)
  • Scoția vs Cehia (14 iunie, ora 16:00, Glasgow)
  • Croația vs Cehia (18 iunie, ora 19:00, Glasgow)
  • Anglia vs Scoția (18 iunie, ora 22:00, Londra)
  • Cehia vs Anglia (22 iunie, ora 22:00, Londra)
  • Croația vs Scoția (22 iunie, ora 22:00, Glasgow)

Grupa E

Spania, Polonia, Suedia, Slovacia

  • Polonia vs Slovacia (14 iunie, ora 19:00, Saint Petersburg)
  • Spania vs Suedia (14 iunie, ora 22:00, Sevilla)
  • Suedia vs Slovacia (18 iunie, ora 16:00, Saint Petersburg)
  • Spania vs Polonia (19 iunie, ora 22:00, Sevilla)
  • Suedia vs Polonia (23 iunie, ora 19:00, Saint Petersburg)
  • Slovacia vs Spania (23 iunie, ora 19:00, Sevilla)

Grupa F

Franța, Germania, Ungaria, Portugalia

  • Ungaria vs Portugalia (15 iunie, ora 19:00, Budapesta)
  • Franța vs Germania (15 iunie, ora 22:00, Munchen)
  • Ungaria vs Franța (19 iunie, ora 16:00, Budapesta)
  • Portugalia vs Germania (19 iunie, ora 19:00, Munchen)
  • Germania vs Ungaria (23 iunie, ora 22:00, Munchen)
  • Portugalia vs Franța (23 iunie, ora 22:00, Budapesta)

Rundele Eliminatorii

Optimi de finala

  • Meci 1: locul 2 grupa A vs locul 2 grupa B (26 iunie, ora 19:00, Amsterdam)
  • Meci 2: locul 1 grupa A vs locul 2 grupa C (26 iunie, ora 22:00, Londra)
  • Meci 3: locul 1 grupa C vs locul 3 grupa D/E/F (27 iunie, ora 22:00, Budapesta)
  • Meci 4: locul 1 grupa B vs locul 3 grupa A/D/E/F (27 iunie, ora 22:00, Sevilla)
  • Meci 5: locul 2 grupa D vs locul 2 grupa E (28 iunie, ora 19:00, Copenhaga)
  • Meci 6: locul 1 grupa F vs locul 3 grupa A/B/C (28 iunie, ora 22:00, București)
  • Meci 7: locul 1 grupa D vs locul 2 grupa F (29 iunie, ora 19:00, Londra)
  • Meci 8: locul 1 grupa E vs locul 3 grupa A/B/C/D (29 iunie, ora 22:00, Glasgow)

Sferturile de finala

  • Meciul 1: castigatoarea meciul 6 „optimi” vs castigatoarea meciul 5 „optimi” (2 iulie, ora 19:00, St. Petersburg)
  • Meciul 2: castigatoarea meciul 4 „optimi” vs castigatoarea meciul 2 „optimi” (2 iulie, ora 22:00, Munchen)
  • Meciul 3: castigatoarea meciul 3 „optimi” vs castigatoarea meciul 1 „optimi” (3 iulie, ora 19:00, Baku)
  • Meciul 4: castigatoarea meciul 8 „optimi” vs castigatoarea meciul 7 „optimi” (3 iulie, ora 22:00, Roma)

Semifinale

  • Semifinală 1: castigatoarea „sfertului” 2 vs castigatoarea „sfertului 1” (6 iulie, ora 22:00, Londra)
  • Semifinală 2: castigatoarea „sfertului” 4 vs castigatoarea „sfertului 3” (7 iulie, ora 22:00, Londra)

Finala

  • Castigatoarea semifinalei 1 vs castigatoarea semifinalei 2 (11 iulie, ora 22.00, Londra)